Náš tip - Turecko - Bodrum - letecky z Ostravy

Aktuality
Náš tip - Turecko - Bodrum -  letecky z Ostravy

Náš tip - Turecko - Bodrum - letecky z Ostravy

Milí, klienti, s  potěšením Vám chceme sdělit, že v nové nabídce máme  i novinky - Severní Kypr a Turecko - Bodrum letecky z Ostravy. Právě turecké letovisko Bodrum Vám dnes chceme blíže představit, vybrali jsme i náš tip na ubytování. 

Neváhejte a využijte této nabídky, která je platná pouze do konce října, kdy nabízíme slevu 19% nebo dítě do 13 let za 99,- Kč.

 

Náš tip:

 

Buyuk Anadolu Didim 4*

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel.: 777646632 nebo caslunicko@802.cz

 

BODRUM:

V jihozápadní části Turecka leží nejznámější a nejoblíbenější poloostrov oblasti Egejského moře, Bodrum, bývalý antický Halikarnassos. Je znám nejen svojí dlouholetou historií, slavnými rodáky, ale i četnými zálivy, svěží zelení a průzračně blankytným Egejským mořem. Právě zde stával jeden ze sedmi divů světa – Mausoleum, monumentální hrob krále Mausola, jehož jméno se používá dodnes.

Halikarnassos byl také místem narození „otce dějin“ Herodota. Centrem samotného města Bodrum je velký přístav jachet s rušnou promenádou, která odděluje křivolaké uličky, kde se nacházejí četné restaurace, bary, noční bary, kavárny a diskotéky. Typickým panoramatem města jsou staré větrné mlýny a johanity vybudovaný hrad svatého Petra, který se dodnes vypíná nad bodrumským přístavem. Bodrum je svým stavebním stylem zcela odlišný od ostatních částí a letovisek Turecka. Najdeme zde typické nízké bílé domky ozdobené ibišky, které svojí charakteristikou připomínají dobře známé Řecko. Bodrum bezprostředně sousedí s několika řeckými ostrovy, jako jsou Kos, Rhodos, Kalymnos a další. Cesta lodí na ostrov Kos trvá přibližně hodinu, na Rhodos se dostanete za cca 2,5 hod. Pláže jsou zde písečné i skalnaté, pozvolna se svažující do moře nebo s příkrým skalnatým vstupem. Od Egejského moře van e příjemný větřík, který příjemně osvěží den.